UUDISED

TERE TULEMAST KOOLITANTSULE 2019!

radio

Koolitants saab 2019. aastal veerandsajaseks. Veerand sajandit on lapsed ja noored, tantsuõpetajad ja lapsevanemad valmistunud Koolitantsu lavale minema autorite, esinejate, toetajate või kaasaelajatena.

 

Koolitants on midagi enneolematut ja ainulaadset – see sünnib siin ja praegu. Tuleb pühenduda ja anda endast parim just nüüd. Saal on täis publikut ja kaasaelajaid. Õhus on ootusärevust ja pinget. Siis süttivad tuled, kõlavad esimesed helirütmid ning on aeg alustada tantsuga. See on hetk, milleks oled valmistunud peaaegu terve aasta. Üksi ja koos oma trupiga. See on kooshingamine ja koosolemine. Selles hetkes oleme kõik koos ainult siin, festivali ajal, nii lava taga kui ka lava ees. Sel hetkel on tants suurem kui elu. Koolitants on suhtumine – see on rõõm tantsust, positiivsus, endast ja teistest hoolimine, soov anda endast parim, rõõmustada siis, kui endal läheb hästi, ja siis, kui teised teevad midagi imelist. Olla sada protsenti kohal ja elada kaasa nii omadele kui ka konkurentidele.

 

Juubeliaastal läheme tagasi meie tantsujuurte juurde. Kutsume juhendajaid ja koreograafe looma tantse, lähtudes tantsus kõige olulisemast – kehast, rääkima kehakeeles. Jätame koju rekvisiidid ja keskendume sellele, et tantsukunst lähtub eelkõige inimesest – tantsijast – laval. Liikumine võimaldab nii palju, nautige seda tundlikkust ja jutustage oma lugusid kehakeeles. Kas lihtsas või keerulises vormis, jäägu teie otsustada, kuid kindlasti huvitavalt.

 

Koos Koolitantsu tantsudega on ratastel ka Koolitantsu Kompanii. Juba neljandat aastat järjest kogunevad noored tantsijad Koolitantsu konkurssidele end proovile panema. Ikka selleks, et koos teiste tantsule pühendunud noortega veelgi rohkem oma oskusi uues ja ootamatus olukorras lihvida. KoKo etendusi nende noorte esituses tantsime nii suure Koolitantsu ajal kui ka väljaspool – võta aega ja tule vaatama! Tants ühendab!

 

Eesti Vabariik 100 raames jätkub ka #eestitantsib kampaania. Lehel www.err.ee/eestitantsib on võimalik tantse õppida ja teistelegi kingituseks väljakutseid heita kuni 2018. aasta lõpuni. Tants liigutab!

 

Raido Bergstein

Koolitantsu peakorraldaja

 

Koolitants 2019 – TANTS ON SUUREM KUI ELU: muudatused ja tähelepanekud

  • Tantsude registreerimine tantsupäevadele toimub andmebaasis 4. detsembrist 2018 kuni 8. jaanuarini 2019. Hiljem registreeritud tantsude tantsijatele rakendub kõrgem osavõtutasu.
  • Tantsijate nimekirjade esitamine toimub andmebaasis hiljemalt tantsupäeva toimumisele eelneva nädala reedel. Peale seda tähtpäeva tantsijate arvu vähendamine enam võimalik ei ole.
  • Suure muudatusena ei ole sel aastal tantsudes lubatud kasutada suuremaid rekvisiite kui neid, mida tantsijad saavad käes hoida. Žürii hindab finaali pääsu ja finaalis tantse, lähtudes eelkõige sellest, kas ja kuidas festivali sõnum tantsus väljendub.
  • Žanritest on sel aastal festivalil esindatud tuttavad lastetants, showtants, tänavatants ja kooli tants. Veidi uuendatud kujul on festivalil eesti ja rahvaste tantsud – nimelt ühise žanrina –, jazztants ning kaasaegne tants. Koolitantsule on omane heale ja südamega loodud tantsule alati tantsužanr leida, seega pole viga, kui alguses ise seda määrata ei oska või kui žürii seda hiljem muuta tahab.
  • Heliloomingus keskendume ikka eesti heliloomingule. Juhime tähelepanu, et mõistame seda autorluse järgi, tegemist ei ole keele- või esitajapiiranguga. Žanrite puhul, kus on eesti heliloomingu kasutamine soovituslik mitte kohustuslik, on žüriil vaidluse korral kohustus finaali saata või finaalis ära märkida tants, kus on kasutatud eesti heliloomingut, eelistades seda samaväärsele tantsule, milles ei ole kasutatud eesti heliloomingut.
  • Ära unusta andmebaasis täita autoriõiguste küsimustikku! Meeskond ei luba lavale tantse, mille kohta see täitmata on!
  • Kui osaled oma tantsuga mujal kui kodumaakonnas, siis ainus võimalus edasi saada on jokkerina. Kohapeal väljakuulutatud edasipääsejad peavad olema toimumiskohast. Kodumaakonna määrab andmebaas sisestatud aadressi järgi ning eeldame, et see on koht, kus toimuvad tunnid-proovid.
  • Finaali pääsevate tantsude arvu aluseks on maakondlik koefitsient, mis sõltub finaalis olevate kohtade ja tantsupäevadel osalevate tantsude arvust. Samas lähtub tantsupäevade žürii eeldusest, et kõikides žanrites ja vanuseastmetes on finaalis esindatud vähemalt kolm tantsu.

 

 

 

 

KOOLITANTS 2019 REGLEMENT!

LOE SIIT!

SÜNDMUSED JA GRAAFIKUD

5 days ago

Festival Koolitants
❕Tantsuõpetaja❕Ootame Koolitantsu lavale tantsima ka Sind ❗✨Tantsi üksi või koos teiste õpetajatega✨Lavasta ise või kutsu sõbrad appi✨Tantsud jõuavad virtuaalsetele tantsupäevadele ja kontserttuurile✨Osavõtutasu tantsuõpetajate tantsudele ei ole ✨Žanri- ja stiilipiiranguid ei ole, oodatud on tantsulooming kogu oma hiilguses, mis sobib vaatamiseks ka noortele tantsijateleLisainfo ja registreerimine ➡️ koolitants.ee***#koolitants2021 #tantsuõpetaja #ootusFoto: Anni Ulm ...
View on Facebook

6 days ago

Festival Koolitants
✨ Noor tantsija ❕Sul on taaskord võimalus osaleda Eesti Noorte Tantsu Ühingu žürii ja tunnustada Koolitantsul tantsijate endi lemmikuid. ➡️ Žürii tööst saavad osa võtta tantsijad, kes osalevad 22.mail veebinaril "KooliTANTS: vaadates, mõeldes, rääkides". Veebinari juhib Helena Pihel. ➡️ Registreeri siin: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf74xHAnTD8I6Nd4X5NrRckhc_nZ_Jpz95dmXJbrIYaHGeszA/viewform ✨✨✨#koolitants2021 ...
View on Facebook

PILETIINFO

Koolitants 2019 – TANTS ON SUUREM KUI ELU!

 

L, 19.01 Tallinna 1. tantsupäev / Vene Kultuurikeskus

P, 20.01 Tallinna 2. tantsupäev / Vene Kultuurikeskus

P, 27.01 Tartumaa 1. tantsupäev / Teater Vanemuine suur maja

E, 28.01 Tartumaa 2. tantsupäev / Teater Vanemuine suur maja

L, 02.02 Harjumaa tantsupäev / Viimsi Kool

P, 03.02 Jõgevamaa tantsupäev / Jõgeva Kultuurikeskus

L, 09.02 Pärnumaa tantsupäev / Pärnu Kontserdimaja

P, 10.02 Ida- ja Lääne-Virumaa tantsupäev / Kohtla-Järve Kultuurikeskus

L, 16.02 Lääne- ja Hiiumaa tantsupäev / Haapsalu Kultuurikeskus

P, 17.02 Viljandimaa tantsupäev / Sakala Keskus

L, 09.03 Saaremaa tantsupäev / Kuressaare Kultuurikeskus

P, 10.03 Järva- ja Raplamaa tantsupäev / Paide Muusika- ja Teatrimaja

L, 16.03 Valgamaa tantsupäev / Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus

P, 17.03 Võru- ja Põlvamaa tantsupäev / Võru Kannel

 

 

piletite eelmüük algab 10.jaanuaril 2019 www.ticketbest.ee